Kevään 2019 kalenteri / Spring 2019 Calendar

Päivämäärä Aika  Juhlamietiskely
Perjantai 18. Tammikuuta 17:00-18:00
Perjantai 1. Helmikuuta 17:00-18:00
Perjantai 15. Helmikuuta 17:00-18:00
Perjantai 1. Maaliskuuta 17:00-18:00
Perjantai 15. Maaliskuuta 17:00-18:00 Yogananda
Perjantai 29. Maaliskuuta 17:00-18:00
Perjantai 12. Huhtikuuta 17:00-18:00
Pe - Su 19.-21. Huhtikuuta Retriitti
Perjantai 26. Huhtikuuta 17:00-18:00
Perjantai  10. Toukokuuta 17:00-18:00 Yukteswarj
Perjantai  24. Toukokuuta 11:00-17:00
Date Time Commomeration
Friday 18-Jan 17:00-18:00
Friday 1-Feb 17:00-18:00
Friday 15-Feb 17:00-18:00
Friday 1-Mar 17:00-18:00
Friday 15-Mar 17:00-18:00 Yogananda
Friday 29-Mar 17:00-18:00
Friday 12-Apr 17:00-18:00
Fri - Sun 19-21-Apr Retriitti
Friday 26-Apr 17:00-18:00
Friday 10-May 17:00-18:00 Yukteswarj
Friday 24-May 17:00-18:00




Osoite on Vironkatu 7 C 2, 00170 Helsinki. Meditaatiopaikalle voi saapua puolisen tuntia ennen varsinaista aloitusaikaa. 




Address is Vironkatu 7 C 2, 00170  Helsinki.  One may arrive at meditation venue already 30 minutes earlier.




SRF-retriitti järjestetään perjantaista sunnuntaihin 19.-21. huhtikuuta Huikon Kartanossa. Lisätietoja sähköpostilla mietiskely@gmail.com.




We are happy to inform you that we have planned an SRF weekend program to take place in Huikon Kartano on 19 -21 April, 2019. 
We cordially invite all the members to join us for a weekend of meditation and fellowship. If you have any questions, plan to attend the retreat weekend or wish to help with the organization aspects, please send an email to mietiskely@gmail.com









Lisää tietoa alla. More information below.